Przewodnik inwestowania w kryptowaluty – w co inwestować?

Przygotowaliśmy dla Was specjalny przewodnik inwestowania w kryptowaluty. Giełda rządzi się swoimi prawami, dlatego mimo przypuszczeń i wskazówek wynikających z precyzyjnej analizy rynku, nikt nie może brać odpowiedzialności za podejmowane decyzje związane z inwestycją w kryptowaluty.

Zaczynając przygodę z kryptowalutami pomyślałam, że pływam w morzu niewiadomych. Nagromadziło się wiele pytań. Gdzie zacząć? Jaką walutę wybrać? Na co należy zwrócić uwagę? Co śledzić? Niestety nie było łatwo pozyskać takie informacje nie posiadając konkretnej wiedzy. Dlatego właśnie powstał ten artykuł. Pragnę w przystępny sposób przedstawić przygodę z kryptowalutami i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty 2018

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty

Wzrost popularności kryptowalut

Wraz z rozwojem technologicznym wzrasta popularność kryptowalut. Cieszą się one coraz większą akceptacją ze strony zwykłych ludzi. Nie ma już chyba osoby, która nie słyszała by o “Bitcoinie” .Wiemy na pewno, że ludzie, którzy byli sceptycznie nastawieni do Bitcoin i technologii, która za tym stoi, powoli rozumieją i coraz bardziej angażują się w kryptowaluty. Kryptowaluty osiągnęły bardzo dobre wyniki w 2017 roku i nadal przyciągają nowych inwestorów.

Jednak większość początkujących ma trudności ze znalezieniem kolejnej kryptowaluty do zainwestowania w 2018 roku. Wiem dokładnie jak mylące jest to, kiedy zaczynasz poszukiwanie nowych inwestycji w kryptowaluty. Czy zastanawiasz się „Czy powinieneś inwestować w Bitcoina?” Lub „Czy powinieneś inwestować w Ethereum?”

Rodzina Bitcoina

Pierwsza kryptowaluta Bitcoin została wymyślona jeszcze w 2009 roku. To był dopiero początek i nikt nie wiedział o Bitcoin aż do roku 2013. Jednak od 2013 roku rynek kryptowalut osiągnął ogromny wzrost, który trudno było zignorować. Istnieje obecnie ponad 1500 różnych kryptowalut, wszystkie utworzone w mniej niż 5 lat.

Jasne jest, że rok 2017 był rokiem, w którym krypto naprawdę wybuchło. Limit rynkowy kryptowalut zwiększył się o 4000%! W marcu 2017 r. Pułap rynkowy wszystkich kryptowalut wynosił około 21 miliardów dolarów, podczas gdy obecnie wynosi on ponad 454 miliardy dolarów. To jest ogromne! Rynek kryptowalut nie jest już tylko bitcoinem. Istnieją inne kryptowaluty, które weszły w kosmos, takie jak Ethereum, Litecoin i Ripple. Wszystkie te osiągnęły niesamowicie dobre wyniki w ciągu ostatniego roku.

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty – Wymiana Kryptowalut

Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut odbywa się oczywiście na giełdzie. Giełda to miejsce, gdzie możesz handlować swoimi kryptowalutami. Istnieje wiele sposobów oceny wiarygodności i jakości wymiany, takich jak płynność, opłaty, limity zakupów i wypłat, wolumen obrotu, bezpieczeństwo, ubezpieczenie, łatwość obsługi. Spośród wszystkich, uważam Coinbase i Binance za najlepszą. Posiada przyjazny dla początkujących interfejs użytkownika i bezkonkurencyjne 100% ubezpieczenie kryptograficzne.

Załóż darmowe konto

binance

Odbierz darmowe 10$ w bitcoinach za rejestracje przez ten link:

Załóż darmowe konto

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty
ripple

Giełda CoinDeal wchodzi na rynek w USA!!!
Niedawno było słychać o tym że giełda Binance przestaje świadczyć swoje usługi właśnie dla klientów w USA ponieważ nie spełniała wymogów tamtejszego prawa.
Według CoinMarketCap giełda zajmuję 80 miejsce pod względem wolumenu i  będzie pięła się w górę. dzięki czemu będzie też rosła wartość ich Tokena CDT więc jeśli jeszcze ktoś go nie posiada to zachęcam do założenia oraz zweryfikowania konta ponieważ jest to jedyny sposób na jego otrzymanie
Załóż darmowe konto

Więcej na temat giełdy Coindeal na Business Insider:

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty 2018.  Po skonfigurowaniu pośredniego konta bankowego i weryfikacji danych za pomocą Coinbase, dzieli Cię tylko pięć kroków od zakupu Bitcoina:

 1. Uzyskaj dostęp do zakładki „Kup / sprzedaj Bitcoin”
 2. Wybierz metodę płatności za pomocą menu rozwijanego
 3. Wprowadź żądaną kwotę
 4. Kliknij „Kup Bitcoin natychmiast”.
 5. Zobacz swoje kredyty bitcoinów na swoim pulpicie nawigacyjnym

Kiedy zapoznasz się z zakupem krypto, po prostu przeprowadź natychmiastowy transfer z Coinbase na GDAX bezpłatnie i zacznij wymianę. Transfery między nimi są natychmiastowe i bezpłatne.

Kiedy powoli poznasz inne waluty, możesz chcieć w nie zainwestować. Bittrex i Polo to dwie giełdy, które oferują szeroki wybór takich produktów.

Kiedy rejestrujesz się po raz pierwszy na tych giełdach, postaraj się wcześniej zweryfikować swoje konto z wymaganymi dokumentami. Weryfikacja na tych giełdach może potrwać kilka dni, a limity kupna / wypłaty mogą rosnąć stopniowo w miarę handlu.

Dodatkowy punkt do zapamiętania: jeśli korzystasz z waluty innej niż USD, sprawdź łatwość finansowania i wypłatę wymiany. Nie chcesz, aby powstały problemy z wypłatą, jak ostatnio na Bitfinex.

Portfele kryptowalutowe

Giełdy mają wbudowane portfele online, aby zachować zakupioną kryptowalutę. Jeśli nie chcesz przechowywać swoich zasobów kryptograficznych na giełdzie, możesz skorzystać z usługi portfela, np. Myetherwallet.com lub wydać 99 USD na portfel sprzętowy, taki jak KeepKey. Oba mają na celu usunięcie ryzyka, kosztem przejęcia odpowiedzialności za bezpieczne przechowywanie Twojej kryptowaluty. Aby przenieść Kryptowalutę z giełdy do portfela sprzętowego w celu długoterminowego przechowywania, po prostu wykonaj następujące kroki, używając Coinbase i KeepKey jako przykładu :

 1. Podłącz kabel USB KeepKey
 2. Znajdź adres swojego portfela KeepKey
 3. Wprowadź swój adres portfela KeepKey
 4. Potwierdź kwotę i kliknij „Wyślij fundusze”.

Uwaga ! Za pierwszym razem wyślij niewielką kwotę (np. 0,0001 BTC) do testowania przed wysłaniem dużej ilości, aby uniknąć błędu i utraty kwoty transferu. Może zostać naliczona niewielka opłata za transakcję. Osobiście posiadam portfel sprzętowy, ze względu na bezpieczeństwo.. Ponadto, interfejs użytkownika portfela sprzętowego ułatwia przechowywanie wielu monet, co jest szczególnie przydatne, gdy będziesz uczestniczyć w ICO (Initial Coin Offering) w przyszłości.

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty 2018

Kryptowaluta ma ogromny potencjał, może przynieść bogactwo. Ale zmienność giełdy wprowadza nieprzewidywalność i adrenalinę.   Jak uniknąć przegranej?  Zauważ, że krypto jest teraz na ogromnym rynku i wszystko może z czasem paść. Nie należy też lekceważyć, że możemy być w bańce, jak boom w 2000 roku. Pierwszą zasadą inwestowania powinna być zawsze ochrona kapitału. Niektóre monety wydają się nadal zwiększać swoją wartość tylko ze względu na czynniki podażowo-popytowe. Ten trend może nie być zrównoważony. Aby moneta miała długoterminową wartość, musi w końcu mieć zastosowanie w świecie rzeczywistym. Handel krótkoterminowy wykorzystuje zalety nadchodzących wiadomości, aby szybko zarobić. Pamiętaj, Przewodnik inwestowania w kryptowaluty 2018 to opcja dla początkujących.

Jeżeli nie lubisz tego rodzaju adrenaliny możesz zainwestować w koparki. Polega to na założeniu platformy, składającej się z procesorów graficznych oraz inwestycji w energię elektryczną. Wydobywanie jest możliwe tylko w kryptowalutach zgodnych z protokołem Proof of Work. Trochę wysiłku wymaga konfiguracja i uruchamianie programów, ale jest atrakcyjna jako długoterminowy pasywny dochód. StakingStaking jest wersją Proof of Stake „wydobywania”. Pomyśl o tym, jak zarabiać na swoich zapasach.

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty, a bezpośrednie podejście

Jeśli masz rękę na wielu giełdach, możesz chcieć kupować z jednej giełdy i sprzedać na innej. Jeśli chcesz to zrobić zwróć uwagę na dwie rzeczy: pamiętaj o uwzględnieniu opłat i pamiętaj, że cena może ulec zmianie, gdy przenosisz monetę pomiędzy giełdami, szczególnie w okresach niestabilności. Dolar zazwyczaj jest stały jednak w przypadku innych walut, takich jak dolar kanadyjski i dolar singapurski, mogą istnieć bardziej arbitralne możliwości wahania.

Skoro już wiemy co to są kryptowaluty i jak nimi handlować, zobaczymy w co zainwestować?

Wiele się mówi o przyszłości kryptowalut. Niektórzy uważają, że faza kryptowaluty nie potrwa długo, podczas gdy inni sądzą, że będą istnieć wiecznie. Trudno jest przewidzieć przyszłość kryptowalut, ale wiem, że popularność kryptowalut rośnie. Jednym z powodów, dla których kryptowaluty stają się coraz popularniejsze, jest technologia blockchain, która jest główną technologią kryjącą się za kryptowalutami.

Technologia Blockchain to kolejna wielka rzecz – jest to bezpieczna, pozbawiona zaufania technologia, która została po raz pierwszy zastosowana przez Bitcoin. Nie możesz jednak nauczyć się inwestować w blockchain. Zamiast tego możesz nauczyć się inwestować w kryptowaluty wykorzystujące blockchain (to wszystko!)

Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się o następnej kryptowalucie do zainwestowania w 2018 roku? Cóż, zaczynajmy.

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty 2018

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty – Jakie są więc najlepsze kryptowaluty do zainwestowania?

Najlepsza Kryptowaluta do zainwestowania to Bitcoin (BTC)

Jeśli w jakiś sposób słyszałeś tylko o jednej krypto-walucie, to prawdopodobnie Bitcoin. Jest to największa krypto-waluta – obecnie ma 40% udziału w całkowitym pułapie rynkowej kryptowaluty! Jest to najstarsza kryptowaluta i nadal dominuje na rynku. Tak więc, jeśli Bitcoin będzie dalej wzrastał, tak jak miało to miejsce w 2017 roku, inwestowanie w Bitcoin może być dobrym pomysłem na bieżący rok.

Cena Bitcoin zmienia się bardzo każdego dnia i przez ostatnie kilka lat osiągnęła wiele wzlotów i upadków. Spójrz na to : Cena 1 Bitcoina spadła z około 76 $ (07.09.13) do 20 000 $ w grudniu 2017 roku. Jednak po osiągnięciu przez Bitcoin najwyższego poziomu w grudniu cena bitcoina spadła do około 6000 USD w lutym 2018 roku. To szaleństwo!

Ponieważ cena zmienia się tak bardzo w tak krótkim czasie, jak zdecydujesz, jaki jest najlepszy czas na inwestowanie w Bitcoina? Cóż, możemy spróbować znaleźć odpowiedzi, patrząc na niektóre ważne wydarzenia z przeszłości – kiedy cena wzrosła lub spadła o znaczną kwotę. Jednym z najważniejszych wydarzeń był podział Bitcoin na dwie kryptowaluty – Bitcoin i Bitcoin Cash. Zdarzyło się to 1 sierpnia. Inwestorzy, którzy wiedzieli o tym, zainwestowali swoje pieniądze przed podziałem i osiągnęli ogromne zyski, niemal podwajając inwestycje! Cena Bitcoin spadła do około 10 000 USD w styczniu 2018 r., Prawie połowę z 20 000 USD była warta w grudniu 2017 r. Wielu inwestorów martwiło się w tym momencie i zaczęło sprzedawać Bitcoina. Spowodowało to spadek ceny do około 6000 USD w lutym 2018 roku.

Gdybyś zainwestował w Bitcoin, gdy ceny spadły w styczniu 2018, już zarobiłbyś około 100% na swojej inwestycji. Jeśli chcesz inwestować w Bitcoina, musisz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i trendami wokół giełdy. Gdy pojawią się informacje o nowym ulepszeniu technicznym, warto pomyśleć o zakupie Bitcoin. Jeśli istnieje ogromny spadek cen Bitcoina, to też może być dobry czas na zakup, ponieważ można go kupić za niską cenę. Jeśli już zdecydowałeś się zainwestować w kryptowaluty, to może być dobrym pomysłem, aby zacząć inwestując w ta najstarszą ktyptowalutę. . Nawet jeśli przegapiłeś pierwszą poważną okazję do zainwestowania, inwestowanie w Bitcoina nadal może być dobrym pomysłem. Wszystko zależy od tego, czy wierzysz w jego przyszłość.

Najlepsza Kryptowaluta do zainwestowania: Ethereum (ETH)

Pod koniec zeszłego roku cena Ethereum była nieco wyższa niż 720 USD, przy całkowitej kwocie rynkowej około 70 miliardów USD. Na początku 2018 r. Ethereum osiągnęło najwyższą cenę 1423 USD 4 stycznia. W tym czasie całkowity limit rynkowy dla Ethereum wyniósł 138 miliardów USD, a Ethereum wzrósł o około 3000% w roku 2017 i stał się drugą co do wielkości krypto-walutą , zajmując drugie miejsce za Bitcoinem. Czy zadajesz sobie pytanie: „Czy powinienem zainwestować w Ethereum?” lub „Czy cena Ethereum jest już na szczycie?”. Cóż, prawda jest taka, nikt nie wie! Jednak poniższe informacje powinny pomóc ci zdecydować, czy inwestycja w Ethereum jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Poniżej kluczowe wydarzenia, które najbardziej wpłynęły na cenę Ethereum w przeszłość: w maju 2016 r. Ethereum otrzymał inwestycję w wysokości około 150 milionów dolarów. W rezultacie jej cena wzrosła z 1 USD w styczniu 2016 r. do około 14,80 USD w maju 2016 r. Jednak 18 czerwca 2016 r. członkowie społeczności Ethereum dowiedzieli się że Ethereum został zhakowany. Około 60 milionów dolarów Ether (waluta Ethereum) zostało skradzione z powodu wady portfela. To spowodowało, że cena Ethereum spadła z najwyższego poziomu 21,52 USD w dniu 17 czerwca 2016 r. Do 9,96 USD w dniu 18 czerwca 2016 r. W przeciwieństwie do Bitcoina, Ethereum to nie tylko cyfrowa waluta. Jest to bardziej zaawansowany projekt blockchain. Dzieje się tak dlatego, że Ethereum oferuje coś specjalnego – dzięki platformie Ethereum programiści mogą budować własne kryptokonferencje. Wyobraź sobie, że chciałbyś zbudować rozwiązanie oparte na blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw Twojej firmy. Cóż, dzięki Ethereum nie musisz zaczynać od początku. Zamiast tego możesz po prostu zbudować aplikację na blockchainie Ethereum. Ethereum ułatwia uruchamianie nowych projektów blockchain.

Czy Ethereum jest Twoją kolejną kryptowalutą do zainwestowania?

Zalecam, abyś pomyślał o dodaniu Ethereum do swojej listy, ponieważ uważam, że może to być jedna z najlepszych kryptowalut do zainwestowania w 2018 roku. .Julian Hosp, ekspert ds. Blockchainów, powiedział, że pułap rynkowy Ethereum może wzrosnąć do 200 miliardów dolarów do końca 2018 roku. Jeśli prognozy Hosp są słuszne, cena Ethereum prawie podwoi się do 2000 $. Przyczyna prognozy Hosp opiera się głównie na ICO (Initial Coin Offerings), które decydują się na użycie blockchainu Ethereum w 2018 roku. Ponadto w tym roku planowane jest usprawnienie ich technologii, a nowe protokoły są już prawie gotowe.

Tak więc uważaj na Ethereum!

Najlepsza kryptowaluta do zainwestowania: Ripple (XRP)

Ripple, znany również jako XRP, był jednym z najlepiej działających kryptowalut w 2017 roku wraz ze wzrostem około 36 000%! Tak, dobrze to przeczytałeś. Wzrósł z prawie 0 USD na początku 2017 r. I osiągnął 2,4 USD w grudniu 2017 r. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych kryptowalut, cena Ripple również zmalała w 2018 r. – obecnie wynosi 0,908 $. Wiem, co myślisz – przegapiłeś świetną okazję, nie inwestując Ripple na początku 2017 roku. Chociaż to prawda, Ripple może nadal być dobrą opcją do rozważenia jako następna kryptowaluta do zainwestowania w 2018 roku. Nawet jeśli cena jednego XRP jest dużo niższy niż cena jednego Bitcoina, XRP jest nadal trzecią co do wielkości kryptowalutą według pułapu rynkowego. Obecnie (20.06.18), jego całkowita wartość rynkowa wynosi około 35 miliardów dolarów. Więc, co takiego w Ripple sprawiło, że stała się ona tak popularna dla inwestorów? Głównym powodem popularności Ripple jest to, że nie jest to tylko cyfrowa waluta , ale także system płatności. Ripple korzysta z technologii blockchain, aby płatności międzynarodowe były bezpieczniejsze i szybsze. Jeśli próbowałeś dokonać międzynarodowej płatności bankiem dzisiaj, przetworzenie transakcji zajęłoby około 2-10 dni. Ta sama płatność za pomocą Ripple trwa kilka sekund. To niesamowite, ale jest jeszcze więcej dobrych wiadomości – wiele dużych instytucji finansowych, takich jak American Express  korzysta już z technologii Ripple.Więc, jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować w blockchain, to Ripple może być najlepszą odpowiedzią. Oparte na tym, co właśnie wyjaśnił, przyszłość Ripple w branży finansowej może być dobra. Powinieneś uważać na Ripple i dowiedzieć się więcej o ich partnerstwach. Zwróć też uwagę na nowe partnerstwa – jeśli Ripple podpisuje umowę z innym dużym bankiem, może to zwiększyć cenę XRP. Inwestorzy, którzy rozumieją usługi oferowane przez Ripple, zarobili dużo pieniędzy. Po fantastycznym 2017 roku, Ripple może być najlepszą kryptowalutą do zainwestowania 2018.

Uwaga: teraz może być dobry moment na zainwestowanie w Ripple, ponieważ jego cena spadła o 70% poniżej najwyższego w historii poziomu 3,4 USD w styczniu 2017 r.

Kryptowaluta do zainwestowania: Litecoin (LTC)

Nasza lista najlepszych kryptowalut do zainwestowania w 2018 r. Nie może być kompletna bez Litecoina. Podobnie jak Ripple, Litecoin osiągnął świetne wyniki w 2017 roku z wzrostem prawie 8000%. Cena Litecoin wzrosła z około 4 USD na początku 2017 roku do wysokiej 358 USD w grudniu 2017 roku. Jednakże, podobnie jak większość kryptowalut, Litecoin śledził również trend cenowy spadł do 110 $ w lutym 2018 roku. Cena zarówno Litecoin jak i Bitcoin podążała podobną tendencją w ubiegłym roku.Litecoin to piąta co do wielkości krypto-waluta z limitem rynkowym wynoszącym około 11 miliardów dolarów. Litecoin nadal interesuje inwestorów ze względu na bliski związek z Bitcoinem.. Litecoin powstał w 2011 roku, aby ulepszyć technologię Bitcoin. Litecoin kończy transakcję 4 razy szybciej niż Bitcoin. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoin, maksymalna liczba litecoin jest ograniczona do 84 milionów – 4 razy więcej niż dostawa Bitcoin (21 milionów) .Litecoin był pierwszą krypto-walutą do przeprowadzenia transakcji Lightning Network w maju 2017 r. Korzystanie z sieci Lightning, 0.00000001 Litecoin został przeniesiony z Zurychu do San Francisco w czasie krótszym niż jedna sekunda! Gdy Litecoin zacznie korzystać z Lightning Network, może podnieść cenę Litecoina!

Lightning Network: nowa technologia, która zwiększa szybkość transakcji w sieci blockchain.

Strategie inwestycyjne: Zanim zainwestujesz w coś, potrzebujesz jasnego zrozumienia, jakie są Twoje cele inwestycyjne i jak je osiągniesz.

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty – długoterminowa inwestycja w kryptowaluty.

Długoterminowa inwestycja to taka, w której oczekuje się, że kryptowaluta będzie działała lepiej przez dłuższy czas. Zwykle minimalny czas na inwestycję długoterminową wynosi od 6 miesięcy do 1 roku. Chociaż niektórzy ludzie planują wstrzymać swoje inwestycje przez 5-10 lat. To od Ciebie zależy, jak zdecydujesz się zainwestować; możesz albo dokonać pełnej inwestycji za jednym razem, albo możesz inwestować w różnym czasie. Jeszcze raz, zanim zainwestujesz jakąś kwotę, musisz mieć jasne wyobrażenie o swoich celach inwestycyjnych: Czy sprzedasz krypto walutę po w określonym czasie, czy sprzedasz ją, gdy osiągnie określoną cenę, czy od razu odsprzedasz swoją inwestycję, czy też sprzedasz jej część w różnym czasie, z jakiej powodu mógłbyś sprzedać długoterminową inwestycję w krótkim czasie? Na przykład, jeśli pojawią się nowe przepisy, które mogą wpłynąć na długoterminową cenę waluty Twojej inwestycji, możesz rozważyć wyprzedanie jej wcześniej. Dalej, powinieneś zrobić badania, aby zdecydować, które kryptowaluty są najlepsze jako długoterminowe inwestycje. Polecam, aby sprawdzić, czy: Czy ich technologia jest lepsza od konkurencji? Czy mają silny zespół programistów? Jak dobry są rokowania? Czy rozwiązują wszelkie problemy w świecie rzeczywistym? Jeśli naprawdę wierzysz w w kryptowalutę, w którą inwestujesz, powinieneś nauczyć się utrzymywać inwestycję nawet wtedy, gdy spadną ceny. Jeśli „panikujesz”, możesz stracić pieniądze i żałować sprzedaży.

Długoterminowe inwestycje ułatwiają Ci życie, ponieważ nie musisz cały czas oglądać rynku.

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty – inwestycja krótkoterminowa

Są dokonywane są w krótszym czasie, w nadziei na szybkie zyski. Tak więc, jak krótka jest inwestycja krótkoterminowa? Inwestycje krótkoterminowe mogą trwać kilka sekund, minut, dni, a nawet kilka miesięcy. Jak inwestować krótkoterminowo? Podobnie jak inwestowanie długoterminowe, musisz mieć jasne cele inwestycyjne. Musisz zadać sobie pytanie: jaki zysk spodziewasz się osiągnąć? To da Ci wyobrażenie o cenie, za którą powinieneś kupować / sprzedać kryptowalutę. Jak duże straty możesz zaakceptować? To pomoże ci kontrolować straty, jeśli cena kryptowalut nagle spadnie. Czy masz czas, aby studiować i śledzić rynek kryptografii i wiadomości? Czy możesz dokonać analizy technicznej rynku kryptografii? Czy Twoja krótkoterminowa strategia daje wyższe dochody niż długoterminowa strategia? Musisz dowiedzieć się, jaka jest najlepsza kryptowaluta, aby zainwestować w 2018 na krótki okres.

Kryptowaluty, które mają następujące cechy, są dobrą opcją dla inwestycji krótkoterminowych:

 • Niski pułap rynkowy
 • Wysokie obroty handlowe – wiele osób kupuje i sprzedaje je w każdej minucie.
 • Popularność w wiadomościach i mediach społecznościowych.
 • Masz ICO lub właśnie ukończyłeś ICO – spróbuj zdobyć je za niską cenę.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, również mogą być przedmiotem handlu krótkoterminowego, powinieneś pomyśleć o inwestowaniu w nowsze kryptowaluty. Inwestorzy osiągnęli ogromne zyski w przeszłości dzięki inwestycjom krótkoterminowym – w tym niektórym z głównych, ale najnowszych inwestycji w kryptowaluty, takich jak NEO, Stellar, IOTA i NEM. Główną zaletą krótkoterminowych inwestycji jest to, że można zarobić dużo pieniędzy krótki czas – szybko wzbogacili wiele osób. Wciąż jednak mają swoje wady. A więc, jakie one są? Zajmują dużo czasu i wysiłku, ponieważ trzeba stale obserwować ceny rynkowe. Jest to bardziej ryzykowna inwestycja i może skutkować większymi stratami z powodu tego, jak bardzo zmienia się cena . To może być bardzo stresujące.

Trudno jest powiedzieć, która opcją z tych dwóch strategii inwestycyjnych jest lepsza. Wszystko zależy od Twoich celów i doświadczenia na rynku kryptowalut. Jeśli naprawdę wierzysz w projekt, zalecam długoterminową inwestycję. Jeśli jednak projekt jest nowy i wzbudza duże zainteresowanie, lepszym rozwiązaniem może być krótkoterminowy handel.

Kryptowaluty mogą przynieść ogromne zyski, trzeba być przygotowanym na jeszcze jedną rzecz – na utratę pieniędzy. Nikt tak naprawdę nie wie, co stanie się z ceną kryptowaluty lub jakiejkolwiek innej inwestycji.

Czy wiesz, co mówi większość ekspertów od kryptowalut? Powinieneś inwestować pieniądze, których nie boisz się przegrać. To świetna rada, więc zawsze o tym pamiętaj!  Mam nadzieję, że wiesz już, która strategia inwestycyjna będzie dla ciebie najlepsza, i że dobrze rozumiesz, co stanowi dobrą inwestycję.

binance

Załóż darmowe konto

Odbierz darmowe 10$ w bitcoinach za rejestracje przez ten link:

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty

Załóż darmowe konto