Niezależnie czy zaczynasz dopiero przygodę z Krypto czy posiadasz już wiedzę, warto zorientować się w przewidywaniach na rok 2022. Czy Ripple wyprzedzi Bitcoina i Ethereum? W co zainwestować w 2022? Jak zmieni się rynek kryptowalut? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Najlepsze giełdy kryptowalut:

1. Binance
2. Bitmex
3. Cex.io
4. Coinbase

Popularność Krypto –  Kryptowaluty

Kryptowaluta to przyszłość pieniądza, mimo że wciąż jest w powijakach i brakuje tu systemów prawnych. Umacniająca się pozycja kryptowalut oznacza, że ​​obecne systemy finansowe, które kontrolują, regulują i utrzymują waluty papierowe, takie jak PLN, USD, GBD, EURO, YEN i innych, nie będą już utrzymywać monopolu monetarnego.

Kryptowaluty są wykorzystywane głównie poza istniejącymi instytucjami bankowymi i rządowymi. Wymieniane są w przestrzeni Internetowej. Te alternatywne, zdecentralizowane tryby wymiany znajdują się we wczesnej fazie rozwoju, ale mają wyjątkowy potencjał do kwestionowania istniejących systemów walut i płatności.

Inteligentne inwestowanie w kryptowaluty 2019 może przynieść spore pieniądze, wystarczy wybierać dobre monety. Do tej pory istniały dwie fale monumentalnego wzrostu na krypto rynku. Pierwszy to Bitcoin, a ostatnio Ethereum (który nie jest monetą / walutą, jak wielu sądzi). Te cyfrowe monety stanowią wielkie inwestycje dla tych, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfele.

W jakie kryptowaluty inwestować w 2021 i 2022 roku?

Zasadniczo istnieją dwa sposoby wejścia na rynek. Pierwszym z nich jest wykupienie monet, ale istnieje również bardziej interesująca opcja, a mianowicie „wydobywanie” monet za pomocą koparek.

Kryptowaluty 2022 w co zainwestować?

Bitcoin 2022

Bitcoin pojawił się na rynku finansowym siedem lat temu jako idealna alternatywa dla scentralizowanych gospodarek. Była to pierwsza cyfrowa waluta na rynku krypto i  w porównaniu do innych, które pojawiły się później, została uznana za crème-de-la-crème kryptowalut. Jego cena handlowa zaczęła się od 0 USD i szybko osiągnęła 650 USD w ciągu kilku miesięcy.

Bitcoin Cash

Dzienne transakcje przekraczają 200 000 dolarów. Nic dziwnego, że różni ludzie na całym świecie inwestują bitcoiny jako zabezpieczenie przed dewaluacją ich lokalnych walut. 1 sierpnia 2017 r. górnicy podzielili się ideałami rządzącymi bitcoinem, które zaowocowały Bitcoin Cash.  W ciągu ostatnich trzech miesięcy Bitcash doświadczył wahań rynkowych, które zdecydowanie nie były nie do przewidzenia. Bitcash miał początkową wartość 630,67 USD w sierpniu i utrzymywał względnie wysoką pozycję do połowy września, kiedy wartość spadła do 366,09 USD, a miesiąc później w połowie października do 311,47 USD. Tendencja ta utrzymywała się do początku listopada, kiedy zmiany rynkowe umożliwiły wzrost do 662,71 USD. Cena ta doświadczyła dodatkowego wzrostu w weekend 11 listopada 2017 r., Kiedy Bitcash, po odwołaniu Segwit2x, sprzedał 1.533,13 $. Do 22 listopada tego roku wartość spadła do 1 282,98 USD, ale obecnie wykazuje oznaki wyrównania i wynosi obecnie około 1200 USD.

Szybkość, z jaką wartość Bitcoin Cash rośnie na tak niestabilnym i wysoce spekulacyjnym rynku, budzi niepokój inwestorów, ale są i gotowi postawić wszystko.

Bitcoin Cash podwoił swoją wartość w ciągu 48 godzin od 9 listopada do 11 listopada – natychmiast po ogłoszeniu, że Bitcoin Segwit2x zostały odwołane. Podstawową kwestią jest to, że obecna architektura Bitcoin nie jest skalowalna i nie będzie w stanie obsłużyć wolumenu transakcji, które mają dopiero nadejść w kryptowalutach. Natomiast Bitcoin Cash jest bardziej skalowalny ze względu na wielkość bloku wynoszący 8 MB w stosunku do 1 MB. Z tego powodu uważam, że wzrost Bitcoin Cash będzie utrzymywany, a nawet prawdopodobnie przekroczy Bitcoin jako kryptowalutę odniesienia. Są to jednak moje osobiste spekulacje, zdania pozostają cały czas mocno podzielone.

Bitcoin Cash ma silną pozycję w Korei i Azji, co w gruncie rzeczy sprawiło, że osiągnął on w sumie wartość 2500 USD w ciągu niecałych 20 minut. Niektórzy twierdzą, że to, co dzieje się z Bitcoin Cash, to czysta manipulacja na dość głębokim poziomie.

BTC przyszłość Kryptowalut

Bitcoin jest najlepiej sprzedającą się walutą na świecie. Jeremy Liew, pierwszy inwestor Snapchat oraz Peter Smith, dyrektor generalny i współzałożyciel Blockchain w prezentacji wysłanej do Business Insider, przedstawili przypadek bitcoina eksplodującego do 50 000 $ do 2018, 2019, 2020. Twierdzili również, że zwiększona niepewność polityczna w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i krajach rozwijających się pomoże podnieść poziom zainteresowania bitcoinem. Wysoka płynność, łatwość transportu i coraz lepsze wyniki rynkowe w miarę wzrostu ryzyka geopolitycznego sprawią, że bitcoin będzie silnym rywalem w inwestycjach na poziomie konsumentów i inwestorów. Liew i Smith twierdzą, że odsetek transakcji bezgotówkowych wzrośnie z 15% do 30% w ciągu następnych 10 lat. Era smartphonów umożliwi niemal każdemu posiadanie portfela Krypto w kieszeni.

Najlepsze giełdy kryptowalut:

1. Binance
2. Bitmex
3. Cex.io
4. Coinbase

Cena BTC

Cena bitcoinowa w wynosiła 1000 USD w 2017 roku. Użytkownicy sieci będą zwiększać swoją liczebność drastycznie, prawdopodobnie o około 5% globalnej populacji do 2030 roku. Z 120 000 użytkowników w 2013 r. do 6,5 miliona użytkowników w 2017 r., a to może być dopiero początek. Wzrost tej wielkości oznaczałby 400 milionów użytkowników w 2030 roku. Średnia wartość bitcoina przechowywanego na użytkownika wyniesie 25 000 USD.

Obecnie, przy pułapie rynkowym bitcoina w wysokości 16,4 miliarda USD, każdy z jego 6,5 miliona użytkowników posiada średnio 2,515 bitcoinów. Limit rynkowy Battcoin w 2030 roku jest ustalany przez liczbę posiadaczy bitcoinów pomnożoną przez średnią wartość bitcoina, która jest utrzymywana.

Przyszłość BTC Kryptowaluty

Wiadomości o Bitcoin są raczej negatywne. Chiny, które są odpowiedzialne za prawie 100% obrotów bitcoinem, rozprawiają się z handlem. Trzy największe giełdy ogłosiły ostatnio 0,2% prowizji za wszystkie transakcje i zablokowane wypłaty z kont handlowych.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd również odrzuciła dwie transakcje wymiany bitcoinów. Pamiętajmy jednak, że bitcoin wciąż znajduje się w początkowej fazie. Podczas gdy bitcoin nie uzyskał aprobaty prawnej w Stanach Zjednoczonych, 1 kwietnia kryptowaluta stała się legalną metodą płatności w Japonii.  W pierwszym tygodniu 2017 r., odnotowaliśmy spadek w związku z decyzją Chin. Kryptowaluta odzyskała te straty i w tym roku notuje wzrost o 67%.

Co wpływa na wartość Bitcoina?

Bitcoin, postrzegany jako zasób, przewyższył prawie wszystkie inne zasoby na Ziemi w ciągu ostatnich pięciu lat. Jeden z najważniejszych czynników jest Wolumen transakcji (wolumen bitcoinów wymienianych w danym okresie) , który obecnie wynosi 50.577 transakcji.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wartość Bitcoina jest poziom dodatni na rynku. Jeśli ludzie patrzący na bitcoiny widzą dobre wyniki, kupują je, jeśli widzą złe, zazwyczaj sprzedają. Kiedy Chiny podyktowały, że LBCh powinna być anty-kryptowalutą, negatywność rynku wpłynęła na cenę bitcoina. Zmiany poziomu pozytywnego odbioru rynku prowadzą do tego, że ludzie decydują się na sprzedaż krótką, a inni kupują, gdy widzą cenę jako deflowaną, co prowadzi do niestabilności. Zmienność spowodowana jest przez ludzi decydujących się na kupno i sprzedaż bitcoinów. Zmienność jest istotnym czynnikiem w przewidywaniu wartości bitcoinów w przyszłości. Pamiętaj, że każda waluta musi funkcjonować jako środek wymiany, a także jako zasób wartości.

Następnym czynnikiem, o którym musimy pamiętać, jest Podaż. Obecnie w obiegu znajduje się mniej niż 13 milionów bitcoinów, ale wiele z nich może zostać utraconych, inne są przetrzymywane i dlatego używane w transakcji. Mówimy o płynności, łatwości, z jaką można kupić lub sprzedać składnik aktywów, nie wpływając na wartość aktywów. Płynność charakteryzuje się wysokim poziomem wielkości transakcji. Teraz, jeśli przyjmiemy, że jest 13 milionów bitcoinów i jeśli założymy, że co najmniej 1 milion zostanie utracony, musimy spojrzeć na pozostałe 12 milionów bitcoinów i założyć, że duża ich część jest gromadzona przez spekulantów, te monety są niepłynne.

Można spodziewać się, że pod koniec tego roku cena wzrośnie do 10 tys. USD, a jeśli przed końcem roku przekroczy 10 tys. USD, to do końca roku dojdzie do 11 000 USD, zanim dojdzie do korekty. Prawdopodobnie więcej krajów opracuje regulacje dotyczące Bitcoinów, tym samym formalizując Bitcoina w strukturze prawnej, nawet jeśli nie uznają go wręcz za legalną walutę, tak jak zrobiła to Japonia.

Jeżeli już takie serwisy jak Amazon akceptuje Bitcoina, co praktycznie potwierdziło go jako walutę w Internecie to będzie on dysponował solidnym rozwiązaniem skalującym, które umożliwi korzystanie z platformy masowej jako platformy płatniczej.

Japonia jest gospodarzem igrzysk olimpijskich, co stawia Bitcoin w centrum uwagi, ponieważ jest to legalna waluta w Japonii.

Wszystkie te czynniki stoją murem za Bitcoinem. Warto inwestować w Bitcoina w 2019 i 2020.

Ethereum 2

Prognoza Ethereum 2022

Ethereum szybko staje się główną krypto-walutą. W ciągu roku 2017 r. wartość Ethereum wzrosła o około 3600%. Jest to jeden z głównych powodów, dla których większość inwestorów patrzy również na Ethereum jako długoterminowy zakład inwestycyjny.

To prowadzi nas do ważnego pytania: „jaka może być cena Ethereum? Musisz sprawdzić użyteczność, a także zastosowanie krypto-waluty. Kiedy będziesz mógł spojrzeć na użyteczność i zastosowanie krypto-waluty. Ethereum różni się znacznie od innych tokenów, które są jedynie symbolem inwestycji.

W bieżącym roku 2022 przewiduje się, że Ethereum osiągnie około 10000 USD.

Co sprawia, że warto zainwestować w Ethereum Kryptowaluty?

Ethereum – wykorzystanie aplikacji

Coraz więcej firm przyjmuje zdecentralizowane aplikacje działające w chmurze,

oraz  wykorzystuje inteligentne kontrakty. Trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o Ethereum, im bardziej platforma jest eksplorowana przez coraz to nowych użytkowników, tym wyższa będzie cena krypto. Z tego właśnie powodu możesz być pewien, że wartość Ethereum wzrośnie również w najbliższym czasie.

Cena ETH

Obecna cena Eth wynosi około 1200 $. Wielu inwestorów próbuje dowiedzieć się, czy ma ten sam potencjał do wzrostu, czy też nie. Jeśli spojrzysz na niektóre z dostępnych w Internecie prognoz, zdasz sobie sprawę, że istnieje duża szansa, że ​​Ethereum powstanie w przyszłości. Według niektórych prognoz, do końca tego roku, Ethereum będzie  warte około 1900 dolarów. Podobnie, po okresie 5 lat, będzie to około 5500 dolarów.

Ważnym aspektem jest łatwość zakupu Ethereum.  Inwestorzy mogą bez problemu zarejestrować się na różnych giełdach, aby kupić ETH. Co więcej, wiele ICO jest uruchamianych na platformie Ethereum, co dodatkowo napędza popyt na niego.

ETH  jest z pewnością jedną z najlepszych opcji, w które możesz obecnie inwestować. miesięcy. W dłuższej perspektywie możesz mieć pewność, że cena Ethereum wzrośnie. Jeśli jesteś gotów przetrzymać jej zmienność i utrzymać Ethereum przez dłuższy okres czasu, będziesz w stanie dobrze zarobić.

Czy Ethereum to bańka?

Kiedy patrzysz na wzrost Ethereum, zdajesz sobie sprawę, że było to co najmniej astronomiczne. Istnieje wiele różnych kryptowalut, które znacznie wzrosły w ciągu ostatnich 12 do 14 miesięcy.  Popyt na Ethereum jest znaczny, ponieważ coraz więcej osób chce w niego zainwestować. Jednak zamiast patrzeć na popyt na aktywa, ważne jest, aby przyjrzeć się leżącym u podstaw aplikacji Ethereum. W dłuższej perspektywie, tylko wtedy, gdy podstawowa aplikacja Ethereum będzie coraz częściej wykorzystywana, Ethereum zwiększy swoją wartość. Jest to jeden z głównych powodów, dla których trzeba spojrzeć na potencjalnych użytkowników. Oprócz aplikacji, o której mówiliśmy powyżej, platforma Ethereum jest również wykorzystywana przez firmy do uruchamiania swoich ICO. Jest to kolejna aplikacja, która nabiera coraz większego tempa.

Przyszłość ETH 2

Przewidywanie Ethereum do końca roku szacuje się na około 10000 $. Pozostaje sprawdzić, czy jest w stanie osiągnąć ten poziom, czy też nie. To, czy powinieneś zainwestować w Ethereum, czy nie, zależy od czasu inwestycji. Jeśli inwestujesz dopiero od kilku miesięcy, nie warto inwestować teraz.

Najwyższa cena, jaką kiedykolwiek osiągnął Ethereum, to 1,377 USD  w styczniu 2018 r. Jeśli przyszłe prognozy Ethereum są poprawne, ustanowi w tym roku nowy rekord.

Prognoza Ethereum 2019 Investing Haven. Przewidywanie przyjmuje nieco inne podejście, ponieważ wykorzystują analizę techniczną na podstawie wcześniejszych danych dotyczących popytu i podaży. The Investing Haven twierdzi, że cena przyszłego Ethereum osiągnie 1000 USD do roku 2020.

ETH długoterminowe prognozy

LongForecast  ma ciekawy pogląd na  rok 2019. Według ich zespołu analitycznego, Ethereum rozpocznie spadek  w styczniu 2019 spadek do 363 USD, jednak po tym powoli będzie rosnąć przez cały rok, kończąc na 841 USD.

Frustrujące jest to, że LongForecast nie wyjaśnia, dlaczego cena Ethereum zejdzie tak nisko 2019, ani dlaczego sądzą, że odbije później w ciągu roku.

Istnieje wiele różnych inteligentnych platform kontraktowych, które mogą działać znacznie lepiej. Jeśli Ethereum nie naprawi szybko swoich problemów, mogą przegrać ze swoimi rywalizującymi blokami.

Z drugiej strony, rok 2018 był trudny dla całej branży kryptowalut i kiedy Bitcoin traci wartość, większość innych monet zwykle podąża za nimi. Podsumowując, myślę, że blockchain Ethereum to bardzo dobry projekt, który będzie nadal dominował w sektorze inteligentnych zamówień. Rok 2018 będzie bardzo interesujący, dlatego radziłbym, abyś sprawdzał aktualności Ethereum związane z rozwojem i postępem technologicznym.

Ripple

Pierwszy kwartał 2018 roku nie okazał się optymistyczny dla Bitcoinów, a także innych Altcoinów. XRP znajduje się na 3. pozycji według coinmarketcap. Jest to najczęściej stosowana kryptowaluta przez większość banków i innych agencji finansowych, ponieważ jest to system rozliczeń w czasie rzeczywistym i uważa, że ​​działa ona jako narzędzie do cięcia kosztów w złożonych procedurach.

Jest to jedna z kryptowalut, o których mówi się, że stanowią poważną konkurencję dla Bitcoina. W każdym razie nie może zbliżyć się do Bitcoin pod względem popularności i wykorzystania wśród społeczności kryptograficznej. Dopóki kryptowaluta nie zostanie w pełni przyjęta przez wszystkie banki, cena będzie się wahać. Dodając do tego fakt, że sam rynek kryptowalut jest bardzo zmienny ze względu na niską kapitalizację rynkową, co sprawia, że ​​Ripple trudno jest osiągnąć nowe wyżyny.

Czy Ripple XRP może osiągnąć 1000 dolarów?

Obecnie cena wynosi około 0,5 USD. Ripple wydaje się mieć potencjał sam w sobie, ale osiągnięcie wartości 1000 $ może potrwać znacznie dłużej niż do 2020 roku. Jednak osiągnięcie wartości 10 USD lub nawet 100 USD jest prawie oczywiste dla Ripple w przyszłym roku.

Protokół Ripple XRP poprawia ogólną integralność poprzez walidację sald i transakcji. Od 2018 roku wszystkie produkty, które zostały wydane to xRapid, xCurrent i xVia, poprawiły znacznie pozycję XRP w sieci blockchain.

Szybkość transakcji i koszty są znacznie mniejsze niż w przypadku innych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum. Wyjątkowość XRP polega na tym, że monety zostały wydane wszystkie na raz, co oznacza, że ​​wszystkie XRP są w obiegu i dlatego nie wymagają wydobycia.

Prognozy rynkowe XRP

Ponieważ rynek jest tak niestabilny, przewidywanie ceny kryptowalut jest naprawdę jednym z najtrudniejszych zadań.

EFA przewiduje, że cena Ripple spadnie dalej, co oznacza, że ​​ich produkty nie będą już używane. W rezultacie, Ripple może spaść do 0,32 USD do 31 grudnia 2018 roku

Wiadomość o nowościach w grze Ripple coin, druga co do wielkości strona informacyjna na podstawie ruchu, przewiduje, że rok 2018 i nadchodzące lata będą korzystnym okresem dla programu Ripple XRP, ponieważ pojawią się dodatkowe partnerstwa i nowe technologie, które mogą przyczynić się do wzrostu do 8 – 10 dolarów.

Połowa 2018 roku się skończyła. Zgodnie z różnymi prognozami na całym świecie, Ripple będzie się rozwijał w sposób graficzny. Według Banku Światowego przewiduje się, że globalne przekazy pieniężne wzrosną o 3,4% czyli 466 miliardów USD.

Przewidywanie ceny z długookresową (5 letnią) inwestycją to wzrost o 926,52% wartością ceny XRP. Oznacza to, że w roku 2023 prognozowana cena będzie wynosić 4,52 USD.

Ripple stoi obecnie poniżej 1 USD, oczekuje się, że do końca 2019 roku osiągnie 1,2 USD. Jeśli wzrost będzie stabilny, może otworzyć rynek w trzecim i czwartym kwartale roku. Ripple może otworzyć rynek na poziomie 0,78 USD i może sięgnąć nawet 1,10 USD do połowy 2019 roku. W przyszłym roku może mieć niezależne platformy handlowe i trasy inwestycyjne, takie jak Bitcoin i Ethereum, zamykając kurs na około 1,20 USD do końca 2019 r.

2020 będzie rokiem kryptowalut, a Ripple XRP ma być jedną z wiodących kryptowalut na świecie z dużą ilością podaży. Pierwszy kwartał będzie bardzo zmienny, ponieważ wszystkie waluty będą przeżywać wzloty i upadki. Kryptowaluty mogą stanowić konkurencję dla rynków akcji i rynków towarowych w niedalekiej przyszłości. Do końca 2020 r. Ripple będzie wynosić około 1,40-1,50 USD.

Załóż konto na giełdzie i zacznij inwestować w kryptowaluty:

Najlepsze giełdy kryptowalut:

1. Binance
2. Bitmex
3. Cex.io
4. Coinbase

binance

Załóż darmowe konto

Przewodnik inwestowania w kryptowaluty

Załóż darmowe konto